5 نکته اعتماد بعد از خیانت همسر

آیا امکان بازآفرینی اعتماد پس از خیانت همسر وجود دارد یا این موضوع، به طور خودکار خط قرمز یک رابطه است؟

زمانی که تصمیم می گیرید ازدواج کنید، به احتمال زیاد یکی از علل این تصمیم شما این است که بالاخره کسی را پیدا کرده اید که عاشقش هستید، دوستش دارید و بیش از همه به او اعتماد دارید این موضوع به شما اطمینان خاطر زیادی می بخشد، چراکه پیدا کردن چنین شخصی به این معناست که شما از اینکه همسرتان در هر زمینه ای بیش از هرکس دیگری حامی شماست، خاطر جمع هستید.

همچنین، مطمئنید که شریک زندگیتان به تمام وعده هایی که در طول سوگند ازدواج یاد کرده است، عمل خواهد کرد.

اعتماد دوباره پس از خیانت همسر

زمانی که قابل اعتمادترین شخص زندگی شما پیمان شکنی و خیانت می کند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ چه خیانت فیزیکی و چه خیانت احساسی رخ بدهد، هیچ توجیهی درباره آن وجود ندارد.

بازآفرینی اعتماد و اطمینان دوباره پس از خیانت، که در آن هرگونه رابطه جنسی و یا روابط نامشروع فیزیکی برقرار شده باشد، به یک اندازه برای شخص سخت خواهد بود.

یافتن یک پاسخ قطعی برای این سوال که “چطور پس از خیانت رابطه را به حالت قبل برگردانیم؟” حقیقتا می تواند از جهات مختلف آسیب زا باشد.

اگرچه در ابتدا ممکن است به نظر برسد که بهبودی یک رابطه پس از خیانت امری غیرممکن است، اما حقیقت این است که اگر پس از چنین رخدادی در زندگی مشترک بر روی بازگرداندن اعتماد تمرکز کنید، می‌توانید به خوبی در مسیر بهبودی و حتی بهتر شدن رابطه قرار بگیرید.

در اینجا با 5 نکته که به بازآفرینی اعتماد پس از خیانت کمک می کنند، آشنا می شویم

1. تمام روابط را قطع کنید

تصور کنید شما شخصی هستید که خیانت کرده است.

اگر پس از اتمام ماجرا خبر خیانت پخش شود، ممکن است از پیش تمام روابط قطع شده باشد.

اگر این چنین نباشد، شما می بایست هرچه زودتر به روابط خود پایان دهید. این به بدان معناست که ملاقات رو در رو، صحبت کردن و  ارسال پیام و ایمیل با شخص مورد نظر را به طور کامل متوقف کنید. برای بازآفرینی اعتماد در رابطه خود، می بایست ماجرای خیانت به طور کامل به اتمام رسیده باشد.

2. با یکدیگر کاملا صادق باشید

زمانی که خیانت صورت می گیرد، طبیعی است که دید زوجین نسبت به یکدیگر تغییر می کند. عجیب است که این نقض اعتماد در واقع می تواند منجر به شناخت بهتر آنها از یکدیگر شود.

علت این امر آن است که اگر قرار باشد “صداقت بی رحمانه” وجود داشته باشد، خیانت چنین فرصتی را فراهم می کند. اگرچه که این کار لازم است با رفتار کارآمدی انجام پذیرد، احساسات خود را به اشتراک بگذارید. اگر شما شخصی هستید که خیانت کرده است، درباره علت کار خود صحبت کنید.

اگر شما قربانی این ماجرا هستید، درباره احساسی که خیانت طرف مقابل در شما ایجاد کرده است، حرف بزنید. بسیاری از افراد به این دلیل خیانت می کنند که احساس می کنند ارتباط واقعی خود با همسرشان را از دست داده اند.

استفاده از این زمان برای آنکه “خود واقعی تان را نشان بدهید” ، چه خوب و چه بد، به هردو شما این امکان را می دهد تا یکدیگر را عمیق تر از پیش بشناسید.

3. با یک مشاور خانواده مشورت کنید

هیچ شکی دراین باره نیست. خیانت دردناک است. پس بهتر است در چنین زمانی که احساسات شکننده تر اند، به یک مشاور مراجعه کنید و درباره مسئله پیش آمده از او کمک بگیرید

علاوه بر آن، مشاور برای هر دو شما دیدگاهی ایجاد می کند که پیش از آن چنین طرز فکری را مدنظر قرار نداده بودید.

4. کاری که از شما خواسته شده است را انجام دهید

اگر شما شخصی هستید که خیانت کرده است، چطور اعتماد از دست رفته را بازآفرینی کنید؟ بهبود بخشیدن به روابط زناشویی در دوران بزرگسالی مسئله پیچیده ایست، به خصوص زمانی که اعتماد بین طرفین خدشه دار شده باشد.

به گفته دکتر فیل، زمانی که صحبت از بازگرداندن اعتماد پس از خیانت در ازدواج می شود، شخصی خیانت را مرتکب شده است می بایست تقریباً هر کاری را که همسرش از او می خواهد را انجام دهد.

بله، این مسئله باید عقلانی باشد، اما چیزی که خیانت شما به همسرتان نشان داد این بود که شما توانایی مخفی کردن رازهایتان را دارید. به همین جهت، اگر همسر شما بخواهد پیام ها یا صفحات مجازی شما را چک کند (حداقل به یک علت)، این چیزی است که شما باید مشتاقانه انجامش دهید.

پس چطور پی از خیانت اعتماد را بازآفرینی کنیم؟ بازسازی اعتماد پس از خیانت مستلزم آن است که هر آنچه همسرتان به آن نیاز دارد را بپذیرید  تا همسرتان باور کند فریبش نمی دهید. این همان کاری است که باید انجام دهید. این یک قدم برای کمک به بازآفرینی اعتماد در یک رابطه است.

5. تصمیم بگیرید که دوباره اعتماد کنید

بازآفرینی اعتماد پس از وقوع خیانت فرآیندی تدریجی و محتاتانه است که یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد. بهترین نکته در مورد چگونگی ایجاد اعتماد مجدد پس از خیانت، این است که به تدریج در این جهت اقدام کنید.

اگرچه در ابتدا ممکن است کمی ساده به نظر برسد، اما اگر به دنبال بازآ،رینی اعتماد از دست رفته در رابطه خود هستید،  این روش در واقع یکی از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید.

چطور پس از اینکه همسرتان به شما خیانت کرده است، دوباره به او اعتماد کنید؟

کاری که بسیاری از افراد متاهل هنگام وقوع خیانت انجام می دهند این است که بسیار روی اتفاق رخ داده تمرکز می کنند و این احساس می کنند که بازگرداندن اعتماد پس از این واقعه هرگز امکان پذیر نیست. هرچند که بدون اعتماد، چیز زیادی از یک رابطه باقی نمی ماند. اگر تصمیم دارید با هم بمانید و رابطه خود را از نو بسازید، بازگرداندن اعتماد پس از خیانت مهم ترین قدم خواهد بود.

بنابراین، برای بازآفرینی اعتماد و احیای روابط زناشویی پس از خیانت، باید از حلقه تکرار این ماجرا در ذهن خود بیرون بیایید، رها شوید و گام‌هایی را برای بازسازی رابطه بردارید.

چطور پس از خیانت اعتماد را بازآفرینی کنیم؟

احیای رابطه زناشویی پس از خیانت، بازسازی اعتماد و بازگرداندن آن پس از وقوع این رخداد، پروسه ای دردناک خواهد بود.

و اگر شما قربانی این ماجرا باشید، صبر کردن برای زمان مناسبی که “احساس کنید آماده ی بازگرداندن اعتماد از دست رفته هستید” ممکن است مدت زیادی به طول انجامد. به همین علت است که اعتماد کردن نباید یک واکنش احساسی تلقی شود. بازآفرینی اعتماد می بایست یک تصمیم آگاهانه باشد.

خوبی این کار  این است که می تواند در نهایت رابطه شما را به طرق مختلف بازگرداند.

اسکرول