مشاوره خانواده

زوج درمانی که مشاوره خانواده که نیز نامیده می‌ شود، نوعی از روان ‌درمانی ( تراپی ) است که معمولا با مشارکت زن و شوهر یا انفرادی برای هرکدام صورت می‌گیرد و به زوج‌ها کمک می‌کند تا اختلافات بنیادین را تشخیص دهند و روابط خود را بهبود بخشند.

گستره مشاوره خانواده بسیار زیاد بوده و می تواند شامل مشاوره به افراد مختلف مرتبط با یک خانواده مثل فرزندان و یا والدین زوجین نیز مربوط شود. 

زوج درمانگری در حیطه های مختلف روابط زوجین همانند قبل از ازدواج، زوج درمانی، خیانت همسر، مهارت های زندگی و طلاق کاربرد دارد.


تماس با مشاور

برای گرفتن وقت مشاوره خانواده همین حالا با ما تماس بگیرید. 

این نوع مشاوره می ‌تواند به زوج‌ های متأهل کمک کند تا تصمیمات سنجیده‌ای بگیرند، بر تفاوت‌ها غلبه کنند و ارتباط بین آن‌ها را تقویت می‌کند.

 

مشاوره خانواده آنلاین

مشاوره خانواده آنلاین نیز یک منبع ایده آل برای کمک به بهبود رابطه است.

این نوع مشاوره به زوج‌ها این امکان را می‌ دهد به‌ صورت آنلاین با درمانگران ارتباط برقرار کنند و این روش مشاوره راحت و مؤثر است و باعث صرفه‌ جویی در وقت می ‌شود.

مشاوره خانواده اغلب در کوتاه‌ مدت هر دو طرف را تشویق می ‌کند تا بر خود سازی و خودآگاهی تمرکز کنند.

زوج ‌درمانی یا مشاوره خانواده به شما چه کمکی می کند:

  • امیدها، انتظارات و نگرانی‌های مربوط به رابطه خود را بررسی کنید.
  • یکدیگر را بهتر درک کنید.
  • راه‌های مؤثر ارتباط با یکدیگر را به شما یاد می‌دهد.
  • توضیح می ‌دهد که چرا اختلاف ‌نظر وجود دارد و در مورد آن‌ها چه باید کرد.
  • به شما کمک می‌کند تا راهبردهای حل مسئله را یاد بگیرید.
  • یاد می‌دهد که چگونه از مشکلات مربوط به زناشویی عبور کنید.
  • به شما کمک می‌کند تا پیامدهای احتمالی جدایی را درک کنید.
  • درصورت وجود خیانت در رابطه چگونه با این مساله برخورد کنید.


تماس با مشاور

برای گرفتن وقت مشاوره خانواده همین حالا با ما تماس بگیرید. 

یک مشاور خانواده نیز این حقیقت را می‌داند که زوجین با اکراه اما با این امید که این مشاوره بتواند برای ازدواج آن‌ها مفید باشد، به سراغ آن‌ها می‌آیند. 

یک مشاور خوب تمام تلاش خود را می‌کند تا به زوجین کمک کند تا احساس راحتی کنند و به بهترین شکل ممکن به آنها توصیه می‌ کند.

روشهای درمانی مختلفی بنابر وضعیت مشکل زوجین وجود دارد که یکی از مهمترین آنها CBT می باشد.

نکاتی برای حل مشکلات ازدواج

برای تعدادی از زوج‌ها در سرتاسر جهان، عاشق شدن و «بله» گفتن بخش آسان قضیه است. بااین‌حال، شاد زیستن برای همیشه به‌کلی کار نیاز دارد. همه ازدواج‌ها، در برخی مواقع، ممکن است به کمی کمک نیاز داشته باشند.

 باگذشت زمان، زوج‌ها ممکن است متوجه شوند که قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر نیستند یا کاملاً قادر به غلبه بر عیب‌های مختلف خود – از مدیریت خشم گرفته تا خیانت – نیستند. در چنین مواقعی، مشاوره گرفتن از مشاوران، می‌تواند به شما در درک مشکلات اصلی کمک کند و می‌تواند تصمیم عاقلانه‌ای باشد.

با این‌ حال، برای برخی از ازدواج‌ها دیگر نمی‌توان کاری انجام داد. گاهی اوقات مشکلات ازدواج به حدی تشدید می‌شود که طلاق یا جدایی حتمی است.

ما به شما کمک می‌کنیم تا با گرفتن کمک از مشاور و زوج درمان گر مجرب با مشکلات زندگی روبرو شده و برای حل بحران های روحی وابسته با آن اقدام کنید.

اسکرول